Aktuality

9 Pro

Starosta Rotavy v XTV.cz: Situace týkající se soužití s místními Romy je neúnosná

Doporučujeme ke zhlédnutí rozhovor se starostou města Rotava na webu XTV.cz, ve kterém hovoří o eskalaci napětí ve vzájemných vztazích s místní romskou komunitou. Podle nás je ovšem tato situace výsledkem údajně „úspěšné“ integrační politiky, kterou Česká republika praktikuje vůči Romům. Je bohužel nutné si přiznat, že žádné kladné výsledky této státní politiky neexistují. Zároveň je na místě se ptát: nedopadl tak už náhodou i Mojžíř? A chceme, aby tak dopadl?
21 Říj

Příručka MPSV "Metodika sociální práce v sociálním bydlení"

Informujeme občany Mojžíře, že Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo novou příručku „Metodika sociální práce v sociálním bydlení“. Cílem Metodiky je poskytnout sociálním pracovníkům na obecních úřadech, v sociálních a dalších institucích, kteří pracují nebo budou pracovat s klienty v sociálním bydlení, ucelený přehled hlavních témat, která se problematiky sociálního bydlení týkají.
3 Říj

Oznámení o založení spolku Mojžíř, z.s.

Spolek Mojžíř, z.s., tvořený předsedkyní Petrou Antoličovou a místopředsedkyněmi Bc. Zuzanou Řehákovou a JUDr. Klárou A. Samkovou, Ph.D., byl dne 1. října 2019 zapsán do spolkového rejstříku, a to pod spisovou značkou L 12423, vedenou u Krajského soudu v Ústí nad Labem.