Děti bez dozoru, výkaly i kšeft s chudobou. Mojžíř v Ústí je peklem starousedlíků (Blesk.cz, 9. 6. 2019)

Chátrající domy, poničená hřiště, děti bez dozoru hrající karty o peníze. A také výkaly, odpadky a starousedlíci, kterým zbyly jen vzpomínky. Mojžíř v Ústí na Labem nahání slzy do očí i starostce Yvetě Tomkové, která se už pět let snaží s problémem něco udělat. Marně. Po privatizaci tu bují obchod s chudobou, vypočítaví majitelé domů tu záměrně sdružují sociálně slabší občany z celého Česka. O levném bydlení se mluvit nedá, nájem se pohybuje okolo 15 tisíc korun. Mojžíř spadá mezi více jak 600 vyloučených a problematických lokalit v ČR, jedním z mála jeho pozitiv je ale plná občanská vybavenost.

„Pro ty lidi je to peklo. Chodí za mnou a brečí. Pořád dokola tady řešíme petice. Máme schůzky s policií. Každý den tu uklízíme. Dneska ráno jsme tu uklízeli a už teď, v pět večer, to tu vypadá strašně. Děti si v tomhle hrají a rodičům to nevadí,“ svěřila se Blesk Zprávám Tomková, která je v čele úřadu Neštěmic, kam spadá právě i Mojžíř, už pět let.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/609181/deti-bez-dozoru-vykaly-i-kseft-s-chudobou-mojzir-v-usti-je-peklem-starousedliku.html